Pogórze Rokietnica - strona nieoficjalna

B-Klasa 2019/2020

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

LKS Pogórze Rokietnica - LKS II Skołoszów 5:2
Ładowanie...

Historia klubu

HISTORIA POWSTANIA KLUBU :

RYS HISTORYCZNY- LKS „POGÓRZE” Rokietnica

W 1974 r. gdy Naczelnikiem Gminy Rokietnica został były piłkarz „Budowlanych” Radymno Piotr Błoński opracowano koncepcję budowy kompleksu sportowego. Do realizacji przystąpiono bardzo szybko. W krótkim czasie powstało boisko piłkarskie otoczone 300 metrową bieżnią, dwa boiska do piłki siatkowej i jedno do koszykówki. Wykonano sektor lekkoatletyczny, „grzybek” na zabawy taneczne z ławkami i stolikami oraz budynek szatni. Od strony zachodniej pojawiły się ławki mogące pomieścić około 400 osób. Całość zadania finansowana została ze środków własnych przy współudziale Totalizatora Sportowego.

Mając tak przygotowany obiekt postanowiono zarejestrować drużynę piłkarską. Tak powstał w 1976 r. LZS „Mlekopan” Rokietnica. Nazwa zespołu wzięła się od produktu wytwarzanego w tutejszej zlewni mleka. Pierwsze, przegrane mecze, drużyna rozgrywała na wyjazdach, ponieważ płyta boiska nie była jeszcze gotowa do gry. Piłkarze dość długo płacili frycowe. Oprócz udziału w rozgrywkach ligowych klasy „C” Rokietnica brała udział w „Turnieju Rokietnica”, w którym uczestniczyły również drużyny z Czechosłowacji. Nasz zespół był wzmocniony zawodnikami klasy „O” woj. przemyskiego. W 1978 roku Rokietnica była organizatorem jednego z turniejów, który gościnnie rozegrano na stadionie JKS Jarosław.

19 czerwca 1994 r. przyszedł pierwszy sukces. Drużyna LKS Rokietnica występując w B klasie (najniższa klasa) zdobywa I miejsce uzyskując awans do A klasy. Przewaga nad następnymi zespołami była zdecydowana. W pierwszym meczu w A klasie w dniu 7 sierpnia 1994 r. Rokietnica pokonała Dobkowice 3:0. Była to pierwsza wygrana nad renomowanym zespołem Dobkowic. W latach dziewięćdziesiątych został ogłoszony konkurs na nową nazwę klubu. Konkurs wygrał Piotr Wota. Zarząd klubu wybrał jego propozycję i odtąd pełna nazwa klubu brzmi LUDOWY KLUB SPORTOWY „POGÓRZE” ROKIETNICA.

W 1997 roku poraz pierwszy utworzono drużynę juniorów. Jej pierwszym trenerem został Władysław Skupień. W jej skład wchodzili: Tomasz Pich, Adam Stefanowski, Wiesław Sykała, Maciej Strzelec, Waldemar Kowalski, Krzysztof Gamracy, Grzegorz Sykała, Krzysztof Kostkowicz, Grzegorz Horbowy, Paweł Tomaszewski, Jarosław Leja, Marcin Napora, Paweł Gładysz, Bogusław Kijanka, Marcin Prawecki, Grzegorz Stasiła, Maciej Deptuch, Tomasz Karuś. Wielu tych juniorów w krótkim czasie zasiliło drużynę seniorów.

Kolejny sukces nastąpił w 1998 r., kiedy to drużyna z drugiego miejsca w tabeli awansowała z klasy A do VI ligi zdobywając 42 punkty. Po kolejnej reorganizacji zespół znalazł się w 2001 r. w klasie B- najniższej klasie rozgrywek. Od wiosny 2002 zespół prowadził Roman Wawrzynkiewicz. Sztuka awansu powiodła się za trzecim podejściem i zespół prowadzony przez trenera R. Wawrzynkiewicza ponownie awansowała z I pozycji do A klasy.

Po dwóch sezonach występów w A klasie zespół pod wodzą R. Wawrzynkiewicza zdobywa wiosną 2006 r. historyczny awans do klasy okręgowej. Okazało się, że po awansie do klasy okręgowej nasi piłkarze nie są „chłopcami do bicia”. Pokonali między innymi faworyzowane zespoły JKS-u Jarosław, Piasta Tuczempy i Hetmana Laszki.

W 2002 roku powstaje sekcja trampkarzy. Pierwszym trenerem zostaje Tomasz Stefanowski.

Po sezonie 2013/14 drużyna spada z klasy okręgowej i będzie występować w a-klasie.
Po sezonie 2014/15 drużyna spada z A-klasy Jarosławskiej i będzie grać w B-klasie gr1 Jarosław
Po sezonie 2015/16 drużyna nadal występuje w B-klasie Jarosław

Obecnie w Pogórzu funkcjonują trzy sekcje wiekowe:

Seniorzy

Młodziki